See veebisait kasutab kolmandate osapoolte küpsiseid, et pakkuda teile paremat sirvimiskogemust.
Vaikimisi on lubatud ainult olulised küpsised. Lisateavet selle kohta, kuidas me küpsiseid kasutame ja kuidas saate oma seadeid muuta.

Terve soolestik – terve nahk

Terve soolestik – terve nahk

Praegu seostame nahapatoloogiat üha sagedamini seedetrakti häiretega. Märgitakse, et akne kui üks levinumaid nahahaigusi avaldub koos funktsionaalsete seedehäiretega.

Pole kahtlust, et “ilu algab seestpoolt”.

Kliiniliselt on tõestatud soole mikrofloora oluline mõju erinevate nahahaiguste ilmingutele. Soolestiku mikrofloora tasakaalustamatuse taustal kiireneb “kahjulike” bakterite areng naha pinnal, suureneb naha rasu- ja higinäärmete töö (mis väljendub akne, punetuse ja lööbena).

Äärmiselt oluline on hoida oma tervist seestpoolt ning siis peeglist vastu vaatav peegeldus ainult rõõmustab. Õige toitumine, tervislik uni ja puhkus on selleks miinimumprogramm.

Rahvatarkus ütleb, et inimene näeb välja nagu sööb. Ja see pole üllatav, sest keha uuenemiseks, arenguks ja kasvuks vajalikud toitained satuvad organismi just seedetrakti kaudu.

Ja nahk pole erandiks. Soole kaudu saab nahk:

valke, mis on vajalik uute rakkude normaalseks moodustumiseks;

vitamiine, mis on vajalikud mitte ainult vastupanuvõimeks negatiivsetele välismõjudele, vaid ka normaalsete ainevahetusprotsesside tagamiseks;

rasvasid, mis samuti osalevad uute rakustruktuuride loomisest;

süsivesikuid, mis on vajalikud, et nahk oleks terve ja elastne.

On vaja luua hea soolefunktsioon ja siis on kosmeetiku töö tulemus palju väljendusrikkam ning tugevam.